TheLWord
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TheLWord Forum

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

The L Word TanıTım

YazarMesaj
JaSmin
Admin
Admin
JaSmin

The L Word TanıTım Empty
MesajKonu: The L Word TanıTım   The L Word TanıTım Icon_minitimePerş. Şub. 19, 2009 12:06 pm

The L Word TanıTım 2

The L Word, Showtime’ın LA’de yaşayan bir lezbiyen grubunu ve ilişkilerini anlatan, takipçisi bol dizisi. 4. sezonu 7 Ocak itibariyle başlamış durumda. Bilmeyenler bilsin, bu leziz diziyi herkes izlesin istediğimden tanıtmayı uygun buldum. Buyrun.
Hayranı bol dizinin geleneğine göre, her bölümün adı L harfi ile başlıyor. Senaryo genel anlamıyla gayet akıcı, karakterlere bağlanmak çok kolay, fon müzikleri karşı konulmaz güzellikte. Zaten dizi çok estetik, jeneriği derseniz apayrı bir hoşluk.

The L Word TanıTım Ri?r=2631&s=1 The L Word TanıTım Lg.php?bannerid=562&campaignid=169&zoneid=22&loc=http%3A%2F%2Fwww.22dakika.org%2Fyazi%2Fthe-l-word-tanitim&referer=http%3A%2F%2Fwww.google.com
The L Word TanıTım Avw

Gay kültürüne elden geldiğince ışık tutan dizi, farklı tiplerde lezbiyen karakterler içeriyor, cinsellik, aşk, sadakat gibi konuları detaylıca işliyor. Tiplemeler oldukça şık ve güzel olduğu için kimilerince gerçekçilikten az buçuk uzak olmakla, bunu eşcinsel olmayan erkek izleyicileri de kapmak için yapmakla suçlanan dizi, bu tip eleştirilerden yara almadan yoluna hızla devam ediyor.The L Word TanıTım 5591527

The L Word’ün önemli karakterlerine bakarken henüz izlemeyenleri düşünerek konuyu açık etmemeli. Bu nedenle çok genel ve The L Word’e giriş niteliğinde bir inceleme yapalım: Onca yapımda rol almasına rağmen hemen herkesin Flashdance ile tanıdığı Jennifer Beals’in canlandırdığı Bette, baskın karakterli ama sıcakkanlı bir iş kadını; bir sanat galerisi için çalışıyor. Uzun zamandır birlikte olduğu sevgilisi Tina, yumuşak huylu ve anaç karakterli bir tip. Tina’yı canlandıran Laurel Holloman’ı birkaç bölüm konuk olduğu Angel’dan hatırlayan çıkabilir.
Crow 2, The Black Dahlia ve 24 oyuncusu çıtı pıtı Mia Kirshner, cinsel tercihini bu grup içinde çözmeye başlayan ve buhranlar içinde yaşamaya kendini adamış olan Jenny’yi canlandırıyor. Biseksüel radyocu ve gazeteci Alice’i, CSI ve Grey’s Anatomy’de de görünmüş olan Leisha Hailey oynuyor. Profesyonel tenisçi Dana, Boomtown’da da oynamış olan Erin Daniels’in canlandırdığı karakter.
Bette’in babasının zenci, annesinin beyaz olması, ablası şarkıcı ve bar işletmecisi Kit’in çikolata rengini açıklıyor. Jackie Brown’ın yıldızı Pam Grier, Kit’e hayat veren isim. Uzun kariyerinin son zamanlarında Law & Order: SVU ve Justice League gibi dizilere konuk olmuşluğu da var.The L Word TanıTım Km

Ana karakterlerden en sevdiğime geldi sıra... O tam bir kalp kırıcı, maskülen ama aynı zamanda çok hoş ve çekici: Shane. Kuaförlük mesleği ile meşgul sert kızımızı Katherine Moennig canlandırıyor. Onun da bir Law & Order misafirliği var. Dizinin kadın hayranlarının “eğer lezbiyen olsaydım” ile başlayan cümlelerinin kahramanı kendisi.
İlk sezondan sonra ortadan kaybolan ama 4. sezonda geri döneceği açıklanan kafe sahibi, cazibe oranı yüksek Marina’yı 4400’de de oynayan Karina Lombard; güzel ötesi DJ kızımız Carmen’i Alias ve Dawson’s Creek tecrübesi de bulunan Sarah Shahi; güçlü, zengin, güzel ama sinir bozma potansiyeli yüksek iş kadını Helena’yı Miss Match ve Coupling’e de konuk olmuşluğu bulunan İngiliz oyuncu Rachel Shelley canlandırıyor. Ayrıca 4. sezonda ‘Mavi Ay Maddie’ Cybill Shepberd ve ‘Dişi Terminatör
https://thelword.yetkin-forum.com

The L Word TanıTım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» The L Word
» THE L WORD Fan Sitesi
» The L word Chat tıkla gir
» The l word online Site
» THE L WORD